PIERWSZY ODDECH

Jak współczesna medycyna ratuje najbardziej kruche życie

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Fascynująca i poruszająca.


Adam Kay, autor Będzie bolało

OLIVIA GORDON

Jak kruche, a jednocześnie wytrwałe może być ludzkie życie?

PRZECZYTAJ FRAGMENT KSIĄŻKI

Jakie wyzwania stają przed dzieckiem i jego rodziną, gdy miesiącami oglądają się jedynie przez ścianę inkubatora, a każde krótkie wzięcie na ręce jest odnotowane i wyliczone? W jaki sposób wykonuje się skomplikowane operacje na maleńkich sercach, zabiegi w łonie matki?


Pierwszy oddech to książka o nadziei, odwadze i cudzie miłości. To przewodnik po świecie, gdzie o małego człowieka walczy się od samego początku.


Olivia Gordon przedstawia wciągający zarys historii: od niełatwych początków perinatologii do chirurgii noworodkowej i genetyki prenatalnej po najnowsze osiągnięcia dokonane w tych prekursorskich dziedzinach. Autorka zabiera czytelnika za zamknięte drzwi oddziałów intensywnej opieki, do pomieszczeń do resuscytacji i sal operacyjnych. Pokazuje, w jaki sposób lekarze ratują dzieci, które bez ich wiedzy i poświęcenia nie miałyby najmniejszych szans. Jednocześnie dzieli się wstrząsającą i poruszającą opowieścią o chorobie swojego syna, walce o jego życie, własnym strachu i miłości, której uczyła się w ekstremalnych warunkach.


Oto fascynująca opowieść o pionierskich dziedzinach medycyny: perinatologii i neonatologii. Dzięki nim na świecie pojawiło się nowe bezprecedensowe pokolenie – dzieci uratowanych jeszcze w łonie matki lub po przedwczesnym porodzie.

KUP KSIĄŻKĘ NA SQNStore.pl
KUP KSIĄŻKĘ NA EMPIK.com

Poruszająca opowieść autorki, która po latach trudnych i bolesnych przeżyć ponownie przekracza progi oddziałów Perinatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Tym razem pełna dziennikarskiej pasji podąża śladami własnych wspomnień, ukazując, jak długa i niejednokrotnie pełna zwątpień może być walka o pierwszy oddech dziecka.

Natalia Regulska

położna specjalistka pielęgniarstwa neonatologicznego, Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

Pierwszy oddech łączy dwa światy: rodziców i medyków. Mam nadzieję, że rodzicom pomoże łagodniej przejść przez trudny dla nich czas, zrozumieć wiele niejasnych, obcych pojęć, natomiast, co wydaje mi się ważniejsze, osobom zawodowo związanym z neonatologią pozwoli wejść w skórę rodziców i zadbać o poprawę wzajemnych relacji, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na dobrostan powierzonych ich opiece dzieci.

Elżbieta Kozioł

Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych

Ciąża i poród to coś, co bierzemy za pewnik. Przeczytajcie, proszę, Pierwszy oddech i bądźcie wdzięczni za życie Waszych dzieci. Książka frapująca i dodająca otuchy.

Profesor Stephen Westaby

kardiochirurg, autor książek Kruche życie i The Knife’s Edge

OLIVIA GORDON

Jest dziennikarką, pisze m.in. dla „The Times”, „Guardian”, „Telegraph”, „Red”, „Psychologies” i „The Pool”. Książkę Pierwszy oddech napisała zainspirowana osobistym, bolesnym doświadczeniem. Kiedy była w dwudziestym dziewiątym tygodniu ciąży z pierwszym dzieckiem, badanie diagnostyczne wykazało, że jest ono poważnie chore. Przeżyło dzięki ryzykownej operacji w macicy i pięciu miesiącach opieki noworodkowej. Dziś z dwójką dzieci, mężem i dwoma kotami mieszka w Oksfordzie.

© Copyright - Wydawnictwo SQN 2021